[Na ekranie] Serialowa jesień – jakie czekają nas ekranizacje?

W połowie października rusza nowa, jesienna ramówka serialowa. W tym sezonie ekranizacji jest zaskakująco niewiele. Wyjątkowo tej jesieni mamy również japońską dramę w TVP2 – „CRISIS” miał swoją premierę wczoraj wieczorem.

Najwięcej emocji i nadziei budzi „Rikuou” (陸王) (TBS, niedziele 21:00) na podstawie powieści Juna Ikeido. Trwający ponad półtorej godziny pierwszy odcinek imponował rozmachem. Produkcja jest wysokobudżetowa, a scenariusz wydaje się być wartki i dopracowany. Drama ta ma szanse przyciągnąć przed ekrany starsze, jak i młodsze pokolenie – główną rolę gra Koji Yakusho, aktor, którego zobaczyć w produkcji telewizyjnej jest prawdziwą gratką, w obsadzie znaleźli się też cieszący się ogromną popularnością wśród nasto- i dwudziestolatków młodzi aktorzy, Kento Yamazaki i Ryoma Takeuchi. Twórcy niewątpliwie liczą na powtórzenie spektakularnego sukcesu „Hanzawy Naoki”, którego oryginał również wyszedł spod pióra Ikeido.

W „Rikuou” śledzimy losy niewielkiej fabryki skarpetek tabi. Kohaze-ya, która mieści się w kolebce przemysłu tabi, w Gyoda w prefekturze Saitama, ma ponad stuletnią historię.  Koichi Miyazawa (Koji Yakusho), który jest czwartym prezesem firmy, staje przed trudnym zadaniem – aby zapobiec zbliżającemu się kryzysowi, postanawia rozszerzyć działalność o nowy produkt – sportowe buty do biegania oparte na technikach szycia tabi. Dla niewielkiej firmy bez udokumentowanego doświadczenia w tej dziedzinie, prowadzenie badań, produkcja i marketing w cieniu gigantów zajmujących się odzieżą sportową, będzie nie lada wyzwaniem.

NTV postawiła na lekki, humorystyczny kryminał na podstawie serii Namiyi Fujiishi „Ima kara anata wo kyouhaku shimasu” (今からあなたを脅迫します) (niedziele, 10:30). Przystojny „szantażysta” i bogu ducha winna studentka razem rozwiązują detektywistyczne zagadki. Powieść skierowana jest raczej do młodszych czytelników, choć zapewne tak jak i jej ekranizacja nie pozbawiona jest uroku. W rolach głównych Dean Fujioka i Emi Takei.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s