Peki Aoi z 16. Nagrodą „Kono Mystery ga Sugoi!”

Wyłonienie najciekawszych kryminalnych debiutów stawia sobie za cel nagroda „Kono Mystery ga Sugoi!”, która na początku października została wręczona po raz szesnasty. Szczęśliwym zwycięzcą został 25-letni Peki Aoi, którego powieść „Juusandokurou” (十三髑髏) zostanie w nagrodę wydana już w styczniu przyszłego roku.

Zwycięski tekst został wybrany spośród 464 nadesłanych propozycji. Aoi zgłosił swój utwór pod prawdziwym nazwiskiem Takaya Minamoto, ale powieść wyda pod pseudonimem. „Juusandokurou” to zbiór czterech historii o losach pewnego studenta, którego niespodziewanie nawiedza jego sobowtór, co już samo w sobie jest materiałem na powieść, on na dodatek para się poszukiwaniem niezwykłych artefaktów. Korzystając z nadzwyczajnego podobieństwa, bohaterowie zaczynają wymieniać się miejscami. Fragment powieści można przeczytać na stronie konkursu.

Jury wyróżniło również dwa inne utwory: thriller detektywistyczny „Jihaku Saishu” (自白採取) Kazuhiro Tamury i „Kagura” (カグラ), której dwaj autorzy ukrywają się pod pseudonimem Sugaya Kuroki, a której akcję rozpoczyna wielka epidemia plantacji pomidorów. Obie powieści również zostaną wydane w 2017 roku.

Czy któraś z powieści osiągnie status bestsellerów dowiemy się w przyszłym roku. 🙂

(konomys.jp)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s